Výkup zlata

Zdědili jste zlatý prsten, ale raději byste místo něj řetízek nebo si koupit něco pro sebe? Máte roztržený řetízek, který se již nevyplatí opravovat? Nebo jen hledáte prodejnu, kde můžete prodat zlato za nejvyšší cenu?

Nabízíme nejvýhodnější cenu za výkup zlata s ohledem na maximální spokojenost a budování dlouhodobých vztahů se zákazníkem.

Peníze vyplácíme ihned v hotovosti - aktuální cenu si můžete zjistit na hlavní stránce pomocí naší kalkulačky výkupu zlata.

Co vykupujeme

  • zlaté šperky
  • zlomkové zlato
  • zlaté mince
  • zlaté slitky
  • investiční zlato
  • zlaté hodinky

Co potřebujete s sebou?

Pouze doklad totožnosti - nic více pro prodej zlata nepotřebujete. 😉

VÝKUPNÍ CENA ZLATA

800 Kč/g

URČENÍ VÝKUPNÍ CENy ZLATA

Cena zlata je značně pohyblivá a ovlivňovaná mnoha faktory. Její hodnota je určena burzou a uvádí se v jednotce, která se vyznačuje jako USD/oz, neboli dolar za trojskou unci. Jedna unce se rovná 31,1 g.

Pro výpočet ceny je potřeba hodnotu přepočítat na gramy a následně na české koruny. Tím získáme hodnotu ryzího, 24karátového zlata.

Jelikož je zlato samo o sobě velmi měkké, přidávají se do šperků další kovy, které snižují poměr zlata ve šperku, čímž se ovlivňuje jeho ryzost. Nejčastěji se vyskytují šperky ze 14karátového, popřípadě 18karátového zlata.

Přesnější označení, které je často i vyryté na špercích, udává přesný poměr zlata v daném kuse. 14karátové zlato se poté rovná 585 dílkům z tisíce, neboli 585/1000. U 18karátového je to 750 dílků, čili 750/1000.

Výše uvedená výkupní cena je za 14karátové zlato čili 585. Vykupujeme ale samozřejmě i zlato s vyšší, či nižší ryzostí. Výsledná cena je poté úměrně přepočítaná.

JAK POZNÁM ROZDÍL MEZI 14KARÁTOVÝM A 18KARÁTOVÝM ZLATEM?

Nejjednoduším způsobem jak poznat rozdíl, je pomocí puncovní značky, která na každém u nás prodávaném šperku musí být vyrytá. Toutu značkou šperky označují pouze na Puncovních úřadech, kde ověří ryzost pomocí speciálních spektrometrů.

puncovní značky

A JAK VŮBEC POZNÁM, ŽE SE JEDNÁ O ZLATO?

Pokud na šperku žádná puncovní značka není, nemusí to automaticky znamenat, že se nejedná o zlato. Potom se ryzost dá určit například na prubířském kameni (zvaným též buližník). Kouskem zlata se několikrát přejede po kameni, díky čemuž na něm zůstane malá zlatá šmouha. Následně se použije kyselina na určování zlata. Jakýkoliv jiný kov totiž kyselina rozpustí. Zůstane-li tedy zlatá šmouha na kameni, jedná se o zlato. Pro určení ryzosti pak existují kyseliny různého složení.

Samozřejmě se můžete zastavit na naší prodejně, kde vám ryzost a hodnotu zlata rádi zjistíme.

Test zlata 1. krok
Test zlata 2. krok
Test zlata 3. krok
© 2022 Výkup zlata Olomouc Web navrhl a vytvořil DD-WEB